כל העמדות תפוסות

ב

טור צפיפות

תראו, יש לי הסבר קצת מוזר לשאלה למה יותר ויותר ישראלים, לא חשוב מאיזה ימין, מרגישים שנתניהו כבר לא בדיוק מה שהיה – וזה לא קשור לעובדה שרובנו יודעים, אינטואיטיבית, שיש גבול לכמות הפעמים בשנה שגבר בוגר אמור להתעסק עם השיער שלו. וההסבר שלי הוא כזה:
נתניהו כבר לא מפחיד יותר. כלומר, הוא ממשיך לנסות, אבל כל ההפחדות הקבועות שלו – חמאס, איראן (בגירסה לילדים: המן הרשע), צבאות ערב, ערבים צובאים, שואה שנייה, אישה שנייה, רשות שידור שנייה – כל אלה כבר לא נוגעים בפחד האמיתי של רוב הישראלים:
הפחד שלא יהיה להם מקום.
זה פחד גורף שלא פוסח על אף ישראלי – בפסח הוא מגיע לשיאו, אגב – וכמו כולם, גם אני מפחד שלא יהיה לי מקום. למעשה, כדי להתגבר על הפחד החלפתי אותו באמונה: האמונה הוודאית שלא יהיה לי מקום. "אני יודע שלא יהיה שם מקום", אמרתי לאהובתי כשהציעה, בבוקר שאחרי ליל הסדר (בבוקר שאחרי ליל הסדר אני נוהג לעשות שתי פעולות: 1. להתעורר. 2. להרגיש מובס), לקחת את הילדים ללונה-פארק. "מה קרה לך, התחרפנת?" המשכתי. "בחיים לא יהיה שם מקום. זה פסח! אנשים יחכו בתור כדי לעמוד בתור לכל מתקן. יהיו תורים כדי לרדת ממתקנים! באמצע הלונה-פארק יהיה מתקן אקסטרים חדש ומטורף בשם 'התור הגדול' שלוקח אותך לפסגות השעמום של עמידה במקום, ואנשים יעמדו בתור כדי לעלות גם עליו!"
כמובן שהגזמתי, רק כדי להפחיד אותה. בפועל היה לי ברור שהמצב גרוע בהרבה.
האישה הציעה שאם ככה אולי נלך על איזה טיול לא מסובך – ראש ציפור, ראש העין, ראש הנקרה, באמת, כל מקום שמתחיל בראש ונגמר באכול – אבל אני עצרתי אותה מייד ואמרתי: "תגידי, איפה את חיה? 8 מיליון ישראלים בכבישים היום, ואני מסתמך על מדגם שמתייחס רק לאוכלוסייה היהודית. אסור בכלל להיכנס היום למכונית אם את רוצה לצאת ממנה בגילך".
"אז מה אתה מציע?" אמרה אהובתי, שאליה הצטרפו בינתיים שני ילדינו המחוננים בפוטנציה – אחד משחק לי בטלפון, והשנייה משחקת לאהובתי ב – אין דרך גסה פחות להגיד את זה – טלפון. "זה מה שאתה רוצה?!" איבדה סבלנות האישה שרק משפט קודם עוד כונתה אהובתי. "שהם יישבו כל היום בבית מול מסכים?!"
האמת, חשבתי לעצמי, צודקת; אבל מה בדיוק נרוויח מזה שהם יישבו כל היום באוטו מול מסכים, ואחרי לא יותר מחמישה פקקים ושתי התמוטטויות עצבים שבשיאן אני רק אמלמל "שתישרף המדינה הזאת" ואהובתי תגיד: "רוצה שאני אחליף אותך בנהיגה?" – כאילו יש איזה קשר בין ההצעה שלי לשלה – אנחנו נגיע לתחילת מסלול הטיול.
כשכבר נגיע, לא יהיה יותר מקום. לא נמצא בדל חנייה וניאלץ להשליך את המכונית, כמו עשרות המשפחות שהגיעו לפנינו, על כמה קוצים בתעלה בצד הדרך. ואז נשלוף את הילדים, נמרח את שניהם בקרם הגנה בכמות של התקפה, ונצטרף לפקק האנושי שממתין כדי לרדת למסלול הטיול. עשרות משפחות יעמדו בשורה תלת-כיוונית ויחכו שכל השאר יירדו למסלול כדי שיתפנה מקום וגם הן יוכלו לרדת ולהתחיל בטיול שבמהלכו יוכלו לחזות בנופי ארצנו המשגעים המורכבים בעיקר מהגב של המשפחה שלפניהם. וממרבדי פריחת השניצל של מי שפרסו כאן מחצלת מוקדם יותר.
הצפיפות הישראלית הנוכחית – זו שלא משאירה מקום בשום מקום – הרי תפסה אותנו לא מוכנים. רובנו גדלנו במדינה שבה התגוררו, למיטב ידיעתנו הילדותית, סביב 3 מיליון ישראלים, ואחר כך 4, ויכולת לצאת עם ההורים לטיול שבת ארוך בצפון ולחזור הביתה בזמן ל"חידושים והמצאות" במסגרת השידורים בערבית.
לא ברור מתי בדיוק גדלנו ל-8 מיליון איש ובערך כפול מזה קיה ספורטז', אבל המציאות החדשה מכריחה אותנו לקחת בחשבון שלא משנה מתי, איפה ואיך, לא יהיה לנו מקום. ושלא נגיע בזמן. וכשסוף סוף נגיע נגלה שלקחו לנו, קטפו לנו, התיישבו במקום שיכול היה להיות שלנו, וילד אחד נדחף כרגע בתור לפנינו בטענה – שאין דרך להוכיח ללא בדיקה פולשנית – "אני איתה".
הנתונים, אם אתם רוצים להיבהל ברצינות, מראים שכבר בשנת 2032 יתגוררו כאן כ-12 מיליון איש, ועד 2059 מדברים על 23 מיליון – רובם כנראה על הברכיים של כל השאר. לאף אחד לא ממש דחוף לקחת צעד קדימה ולהגיד "אני אטפל בזה", אולי כי כולנו מפחדים שאם ניקח צעד קדימה, מישהו מייד יתפוס לנו את המקום.
וכך הפך הפחד שלא יהיה מקום למאניה כל-ישראלית. אנחנו מוכרחים לשמור חניה, להגן בגופנו על שני כסאות בבית קפה, על ריבועון חול בים, על שטח בגינה הציבורית לטובת יום ההולדת של הילד, על מקום בצימר לחג – שתמורתו נהיה מוכנים לשלם ללילה סכום שהיה מניב לנו סוויטה נשיאותית במאריוט בנגקוק.
תחושת הלא-יישאר-מקום נוכחת בכל מקום, בכל זמן. נכנסתם לסופר? לדואר? לקניון? למשרד הפנים? להזמין רכב חדש? אתם יודעים שתצטרכו לחכות, זה ייקח זמן, ייגמר, מועד המסירה בקיץ הבא, השירותים תפוסים, העמדות תפוסות, הגב תפוס. הגעתם בחג לנתב"ג? אישפוז יום קל שיהיה לכם.
זה לא שישראל הפכה קטנה – אומרים שבנגב יש עדיין מקום לפזורת בדואים או שתיים – זה רק שהחלקים הרלוונטיים שלה, אלה שבהם מרוכזות האטרקציות לילדים והפרנסות למבוגרים שיכולות לממן את האטרקציות לילדים, הפכו צפופים ברמה הודית. כבישי ישראל כבר הוכרזו כצפופים ביותר בכל המדינות המפותחות; הילדים שלנו לומדים בכיתות המחזירות אותם לצפיפות שחוו כתאי זרע; וכולנו, בבוא היום, ניקבר בקומות בדיוק כפי שחיינו. כל זה ידוע, אבל מתי מתחיל הפחד שלא יהיה לנו מקום להכתיב את חיינו?
אולי ברגע שאתם נשארים בבית במקום לצאת לטיול שבת מפחד שיהיה צפוף, המוני ובלתי נסבל; אולי ברגע שאתם גוררים את הילדים במהירות לכיוון קופת כרטיסים כלשהי, כאילו אם תגיעו דקה קודם תרוויחו משהו; אולי ברגע שאתם נעים בהליכה מהירה – אינסטינקט קדמון שכזה – לעבר ביקורת הדרכונים בכניסה חזרה לישראל; אולי כשאתם קמים שעתיים קודם כדי להגיע יחד עם כולם.
ואולי כשאתם מגיעים למקום שבו באמת אין מקום, כשאתם באמת זקוקים לאחד. למשל חדר מיון. למשל רופא משפחה (שלא לומר גסטרו). למשל חידוש דרכון בדחיפות.
זו הסיבה שכשאני שומע את נתניהו קורא ליהודים בחו"ל – לרוב אחרי פיגוע טרור – לעלות בהמוניהם לישראל, אני מסנן בליבי: "לא, בנאדם, מה אתה עושה?! אולי שם מפוצצים אותם, אבל פה כבר מפוצץ! אתה צריך להיות יותר כמו נהג אוטובוס אחראי שצועק: לא לעלות יותר! וגם אין לכם בשביל מה: האוטובוס הזה ממילא תקוע בפקק של החיים!"
אבל לך תגיד מילה לנתניהו, כשלפניך בתור עומדים 8 מיליון איש שכולם רוצים להגיד לו מילה, והגברת שוב נדחפת לפניך בתור בטענה המשונה שהיא איתו.

(פורסם ב-21.4.2017)

 

86 תגובות הוסף תגובה

 1. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל: (dakany.endre gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 2. אתה צריך הלוואה דחוף? צור קשר: (dakany.endre@gmail.com) לקבלת מידע נוסף על ההלוואה. הגיב:

  אתה צריך הלוואה דחוף? צור קשר: (dakany.endre gmail.com) לקבלת מידע נוסף על ההלוואה.

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 3. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל: (dakany.endre gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 4. האם אתה רוצה ללוות כסף? אם כן צור קשר היום בדוא"ל:(dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  אנו מציעים הלוואות שונות ליחידים (הלוואה אישית) ולשתף פעולה גופים בריבית של 3% לשנה. זה כדי לעזור לך לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלך במיוחד עם המשבר הפיננסי העולמי הולך. אתה יכול לשאול בין 1,000 – 500,000,000 (פאונד, יורו או דולר) עבור שאלות נוספות, אנא פנה אלינו באמצעות דוא"ל (dakany.endre gmail.com) בברכה.

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 5. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה לגיטימית, אנו מציעים הלוואה בריבית 3%. אנו מציעים הלוואות פרטיות וחברות. אם אתה מעוניין לפנות אלינו בחביבות באמצעות (dakany.endre gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 6. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל בכתובת: (dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה לגיטימית, אנו מציעים הלוואה בריבית 3%. אנו מציעים הלוואות פרטיות וחברות. אם אתה מעוניין לפנות אלינו בחביבות באמצעות (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 7. אתה צריך הלוואה ? אנחנו מלווים הלוואה פרטית טיוח הלוואה ב 3%, צרו קשר; (dakany.endre@gmail.com) היום לקבלת מידע נוסף. הצעת הלוואה דחופה. הגיב:

  יום טוב אדוני / אמא

  האם אתה צריך איכות, אמין אישי ועסקים הלוואות בשיעור של 2% בשנה, אנחנו גם כספים פרויקטים מרובים מטרת ההלוואה הבקשה. חביב שלח לנו דוא"ל: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 8. אתה צריך הלוואה דחוף? צור קשר: (dakany.endre@gmail.com) לקבלת מידע נוסף על ההלוואה. הגיב:

  אתה צריך הלוואה דחוף? אנו נותנים הלוואות עסקיות, הלוואות אישיות, הלוואות לסטודנטים, הלוואות רכב וכו ', אם אתה מעוניין לפנות אלינו באמצעות: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 9. אתה צריך הלוואה דחוף? צור קשר: (dakany.endre@gmail.com) לקבלת מידע נוסף על ההלוואה. הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה? אנו מציעים כל מיני סוגים של הלוואה מתוך סכום מינימלי של $ 2,000 עד מקסימום של $ 500,000,000 אם אתה מעוניין לפנות אלינו בדוא"ל:(dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחוף.

  אהבתי

 10. אתה צריך הלוואה דחוף? צור קשר: (dakany.endre@gmail.com) לקבלת מידע נוסף על ההלוואה. הגיב:

  שלום,

  אני מר Dakany Endre, הלוואה לגיטימית פרטית משאיל עם הבדל, אלוהים אלוהים מפחד, אני מציע הלוואות בריבית 3%. אם מעוניין לחזור אלי עכשיו באמצעות דוא"ל: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 11. PATRICIA WALTER הגיב:

  שלום גבירותיי ורבותיי,
    אתה צריך הלוואה דחוף לשלם את החשבונות שלך, האם אתה צריך Unsecured הלוואות, האם אתה מחפש הלוואה עסקית? הלוואה אישית, הלוואה הביתה, הלוואה לרכב, הלוואה סטודנט, חוב קונסולידציה הלוואה, הון סיכון, וכו 'האם אתה מסרב הלוואה על ידי הלוואה מזויפת החברה? יש לנו פתח הזדמנות פיננסית הלוואות לעסקים ויחידים נמוך ובמחיר סביר של ריבית של 2% ריבית. אם אתה מעוניין לקחת הלוואה דחוף? אנא פנה אלינו היום באמצעות דואר אלקטרוני: (PATRICIAWALTEREASYLOANFIRM@GMAIL.COM) ולקבל את ההלוואה שלך היום.

  אהבתי

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  שלום .. אני מר ג'ון פריס הלוואה פרטית המלווה המספק הלוואות ליחידים, מוסדות, ארגונים, וכו 'רק ב 2% ללא ריבית ללא בטחונות … האם אתה מתמודד עם קשיים כלכליים? אתה מתקשה לשלם את החשבונות שלך? או האם סירבת הלוואה על ידי הבנק או מוסדות אחרים … דאגה לא! לקבלת אנחנו כאן כדי לשרת אותך טוב יותר .. אנחנו מאושרים, רשום, ישר כנה ואת המטרה שלנו היא לספק ללקוחות שלנו ….
  צור קשר באמצעות דוא"ל על (Johnfarrisfinance@gmail.com) לפרטים נוספים …

  בברכה!

  אהבתי

 13. Mr John Farris הגיב:

  שלום .. אני מר ג'ון פריס הלוואה פרטית המלווה המספק הלוואות ליחידים, מוסדות, ארגונים, וכו 'רק ב 2% ללא ריבית ללא בטחונות … האם אתה מתמודד עם קשיים כלכליים? אתה מתקשה לשלם את החשבונות שלך? או האם סירבת הלוואה על ידי הבנק או מוסדות אחרים … דאגה לא! לקבלת אנחנו כאן כדי לשרת אותך טוב יותר .. אנחנו מאושרים, רשום, ישר כנה ואת המטרה שלנו היא לספק ללקוחות שלנו ….
  צור קשר באמצעות דוא"ל על (Johnfarrisfinance@gmail.com) לפרטים נוספים …

  בברכה!

  אהבתי

 14. clark הגיב:

  קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. צור קשר באמצעות דוא"ל: clark123156@gmail.com

  3% הלוואה ההצעה

  אהבתי

 15. john pascal הגיב:

  שלום,

  האם אתה מחפש הלוואה עסקית, הלוואה אישית, משכנתא, הלוואה לרכב, הלוואות, חוב קונסולידציה הלוואות, Unsecured הלוואות, הון סיכון וכו '.. או האם יש לך הלוואה מבנק או תצורה פיננסית נדחתה או יותר סיבות, לא פתרונות ההלוואה שלהם! אני ג 'ון פסקל, משאיל פרטי, ההלוואות לעסקים ויחידים על ריבית נמוכה ובמחיר סביר של 2%. מעוניין? צור קשר על מנת לטפל בהלוואה לאחר ההעברה תוך 48 שעות. צור קשר:johnpascalfirm@gmail.com

  אהבתי

 16. האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) לפרטים נוספים. הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (dakany.endre(a)gmail.com) לפרטים נוספים.

  הצעת הלוואה דחוף.

  אהבתי

 17. האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) לפרטים נוספים. הגיב:

  שלום, אתה יכול לקבל הלוואה מהירה ומהירה באמצעות האוצר באינטרנט. אנו מציעים מ 2000 $ ל 300,000,000.00 $, עם ריבית נמוכה של רק 2% לשנה לקבלת מידע נוסף. פרטים ויישום, אנא צור קשר כאן: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 18. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל בכתובת: (richardcosmos5@gmail.com) הגיב:

  אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל בכתובת: (richardcosmos5(a)gmail.com)

  אהבתי

 19. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל בכתובת: (richardcosmos5@gmail.com) הגיב:

  אתה צריך הלוואה ? אנחנו מלווים הלוואה פרטית טיוח הלוואה ב 3%, צרו קשר; (richardcosmos5(a)gmail.com) היום לקבלת מידע נוסף.

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 20. קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. צור קשר באמצעות דוא"ל: clark123156@gmail.com

  3% הצעה ההלוואה חלים כעת

  אהבתי

 21. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל בכתובת:(richardcosmos5@gmail.com) הגיב:

  האם אתה צריך אישי, עסקים או הלוואות להשקעה בריבית נמוכה ומהירה? שלח לנו מייל עכשיו לקבלת מידע נוסף באמצעות: (richardcosmos5(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 22. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל בכתובת:(dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  אנו נותנים הלוואות בטווח של 2,000 € ל 100,000,000 € עם ריבית נמוכה כמו 3% אם מעוניינים. צור קשר באמצעות דוא"ל: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 23. bertina הגיב:

  Είστε ειδικοί, ειλικρινείς και καλές ηθικές. Δεν έχετε εισόδημα που μπορεί να σας βοηθήσει να κάνετε μηνιαίες πληρωμές.
  Δίνουμε πιστώσεις σε όλους τους ανθρώπους που έχουν πραγματική ανάγκη από την Ευρωπαϊκή Ένωση και τις χώρες του τρίτου κόσμου.
  οι δανειακές μας προσφορές κυμαίνονται από 5000 € έως 150000.000 €, με απλούς όρους και 3% από το επιτόκιο. Πιστεύουμε για μια άνετη περίοδο της επιστροφής χρημάτων
  βραχυπρόθεσμα, μεσοπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα οι μεταφορές είναι ασφαλισμένες από μια τράπεζα
  για την ασφάλεια των συναλλαγών.
  εδώ είναι οι περιοχές για να μπορέσουμε να σας βοηθήσουμε
  – Δάνειο για ακίνητα
  – Επενδυτικό δάνειο
  -Φορτίο αυτοκινήτου
  – Χρέος ενοποίησης
  – Αγορά επαναγοράς
  – Προσωπικά δάνεια
  – Σχολικό δάνειο
  Επικοινωνήστε μαζί μας μέσω e-mail: servicepeakgroup@hotmail.com

  אהבתי

 24. Mr Josh Hawley הגיב:

  שלום,
  אני מר ג 'וש Hawley, הלוואה אישית משאיל המספק הלוואה של הזדמנות לחיות ליחידים, מוסדות, ארגונים, וכו' רק ב 2% ללא ריבית ללא בטחונות …. האם אתה צריך הלוואה מיידית כדי לשלם את החוב שלך או אתה צריך הלוואה כדי לשפר את העסק שלך? נדחית על ידי בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים? אתה צריך הלוואה קונסולידציה או משכנתא? כל הדאגות שלך נגמרו כי אנחנו כאן כדי להפוך את כל הבעיות הפיננסיות שלך משהו של העבר.
  צור קשר באמצעות דוא"ל על (Joshhawleyloanfirm@gmail.com) לפרטים נוספים ..

  בברכה!

  אהבתי

 25. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ומימון פרויקטים? אנו נותנים את כל סוגי הלוואות בריבית של 3%! דוא"ל ליצירת קשר; (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 26. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  יום טוב,

  אני רשום משאיל כסף פרטי. אנחנו נותנים הלוואות כדי לעזור לאנשים ולחברות לשדרג את מעמדם הפיננסי ברחבי העולם, שיעורי ריבית נמוכים מאוד נמוך כמו 3% בתוך שנה אחת – 30 שנים של טווח החזר בכל מקום בעולם. אנחנו נותנים אשראי בטווח שבין $ 5,000 ל $ 500,000,000. ההלוואות מאובטחות היטב עם אבטחה מקסימלית החשוב ביותר. על האדם המעוניין ליצור איתנו קשר בדוא"ל: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 27. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל: dakany.endre@gmail.com הגיב:

  צריך אשראי דחוף? אנו מספקים הלוואות עסקיות, הלוואות אישיות, הלוואות לסטודנטים, הלוואות רכב, וכו 'אם אתה מעוניין, אנא צרו קשר (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 28. האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) לפרטים נוספים. הגיב:

  מחפש הלוואה עסקית? הלוואות אישיות, הלוואות סטודנטים, חוב קונסולידציה הלוואות, Unsecured הלוואות, הון סיכון, וכו 'אם כן אנא כתבו לנו היום: (dakany.endre(a)gmail.com) ולקבל את ההלוואה היום.

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 29. kroos הגיב:

  שלום,

     האם אתה מעוניין בתמיכה כספית? הנה ההזדמנות שלך לקבל תמיכה כספית. צור קשר עם הדוא"ל הבא: realityloanfirm5@gmail.com

  אנו מעניקים עזרה כספית

  אהבתי

 30. alerickpaul@gmail.com הגיב:

  אתה צריך הלוואה?

  אנחנו כרגע מציעים הלוואה הלוואה צף בריבית של 2%.
  אנו מציעים הלוואות הנעות בין 17,000.00 ₪ ל 170,000,000.00 ₪ מקס.
  אנו נותנים אשראי לטווח ארוך מחמש (5) שנים לחמישים (20) שנים.
  אנו נותנים את סוג ההלוואה הבאה:
  הלוואה לפרויקט, הלוואה למחזר, הלוואות להשקעות עסקיות, הלוואות לרכב או לרכב, הלוואה לסטודנטים, קונסולידציה של חובות, הלוואות לדיור, הלוואות אישיות, נסיעות וחופשה, חג המולד ושנה חדשה.
  החברה שלנו גם צריך נציגים במדינות שונות.
  צור קשר עם QUICK ASSESS LOANS FIRM office באמצעות דוא"ל: (quickassessloanfirm@gmail.com)
  אם אתה צריך סיוע כספי ורוצה לקבל הלוואה, פנה אלינו
  כל טוב,
  קתלין ויליאמס
  הלוואה מהירה הלוואות.

  אהבתי

 31. האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) לפרטים נוספים. הגיב:

  אנו מציעים הלוואות שונות לאנשים פרטיים (הלוואה אישית) ולשתף פעולה גופים בריבית של 2% לשנה. זה כדי לעזור לך לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלך במיוחד עם המשבר הפיננסי העולמי הולך. אתה יכול לשאול בין 1,000 – 500,000,000 (פאונד, יורו או דולר) עבור שאלות נוספות, אנא פנה אלינו באמצעות דוא"ל (dakany.endre(a)gmail.com) בברכה.

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 32. quickassessloanfirm@gmail.com הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה? אנו מציעים כל מיני סוגים של הלוואה מתוך הסכום המינימלי של 2,000 יורו עד מקסימום של 500,000,000 יורו אם אתה מעוניין לפנות אלינו בדוא"ל: (richardcosmos5(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 33. האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (richardcosmos5@gmail.com) לפרטים נוספים. הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ומימון פרויקטים? אנו נותנים את כל סוגי הלוואות בריבית של 2%! דוא"ל ליצירת קשר; (richardcosmos5(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 34. margaret הגיב:

  אני גברת מרגרט רובינסון, חברה פרטית הלוואות שנותן סיוע לאנשים הממוצע כי הוא זקוק לסיוע כספי. אתה דחוף צריך הלוואה כדי לשלם את החוב או כדי להגדיל את העסק שלך? אם נדחית על ידי בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים? אם אתה צריך הלוואה קונסולידציה או משכנתא? הנה הזדמנות להביא את הבעיות הפיננסיות שלך אל קיצו. יש לך אשראי רע או צריך כסף כדי להשקיע על עסקים כדי להחזיר ב 2% ריבית, הדרישה הפיננסית של אנשים לשלם חשבונות, להלוות כספים. אני חייב להודיע לך שאנחנו מאוד אמין יהיה מוכן לתת את האשראי למוטב. אז פנה אלינו היום באמצעות דואר אלקטרוני (margaretrobinsonloan@gmail.com)

  אהבתי

 35. Abab (@abab31153) הגיב:

  Do you need a loan? If yes! Contact FIFO Capitals and Mortgages Limited ® for small and large loans amount. We give out loan at 2% interest rate. Contact us today via E-mail at,,,((FIFOCapitals@gmail.com)),,, We also give out from. £5 thousand Pounds to 100 million Pounds for individuals and companies, the credit is open to all regardless of nationality….

  אהבתי

 36. creditgate הגיב:

  אנו מציעים הלוואות פרטיות, מסחריות ואישיות בריבית שנתית נמוכה מאוד של עד 3% בתקופה שבין שנה ל -15 שנים בכל מקום בעולם. אנו מציעים הלוואות הנעות בין 5,000 $ ל 100 מיליון דולר. דוא"ל: (creditgate4@gmail.com)

  בכבוד,
  גברת לריסה
  אשראי

  3% הלוואה ההצעה

  אהבתי

 37. האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) לפרטים נוספים. הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ומימון פרויקטים? אנו נותנים את כל סוגי הלוואות בריבית של 2%! דוא"ל ליצירת קשר; (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 38. אתה צריך הלוואה? אם כן שלח לנו דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  האם אתה מחפש הלוואה עסקית, הלוואות אישיות, משכנתאות, הלוואות רכב, הלוואות לסטודנטים, חוב קונסולידציה הלוואות, Unsecured הלוואות, הון סיכון, בריבית נמוכה ובמחיר סביר של 2%. השב לנו בדוא"ל: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 39. Susan Benson הגיב:

  ברוכים הבאים ל- Sunshine Financial Group, המטרות שלנו הן לספק שירותים מקצועיים מעולים.

  האם אתה איש עסקים או אישה? האם אתה קצת בלגן פיננסי או שאתה צריך קרנות כדי להתחיל את העסק שלך? האם אתה צריך הלוואה כדי להתחיל עסק קטן? האם יש לך ניקוד אשראי נמוך ואתה מוצא את זה קשה לקבל הלוואה להון מבנקים מקומיים ומוסדות פיננסיים אחרים?

  אנחנו לגיטימי ו מוניטין החברה הלוואה. אנחנו חברה דינמית עם סיוע כספי, המטרה העיקרית שלנו היא לעזור לך לקבל את השירותים שמגיע לך, התוכנית שלנו היא הדרך המהירה ביותר לקבל את מה שאתה צריך לרגע. צמצם את התשלומים שלך כדי להקל על הלחץ על ההוצאות החודשיות שלך. קבל גמישות שבה אתה יכול להשתמש לכל מטרה – בחופשה, לחינוך, עבור רכישות בלעדיות

  אנו מציעים מגוון רחב של שירותים פיננסיים הכוללים: הלוואות אישיות, הלוואות קונסולידציה חוב, הלוואות מסחריות, הלוואות לחינוך, הלוואות משכנתא מאובטחת, הלוואות לא מאובטחות, הלוואות משכנתא, הלוואות יום המשכורת, הלוואות לסטודנטים, פיתוח, הלוואות לרכישת הלוואות, ריבית נמוכה של 3% לשנה ליחידים, וישויות משפטיות. קבל את הטוב ביותר עבור המשפחה שלך ואת הבית של החלום שלך גם עם תוכנית ההלוואה הכללית שלנו.

  אנו מציעים כל סוגי ההלוואות – חל על הלוואות זמין.

  אם אתה מעוניין לקבל הלוואה, אז בחביבות לכתוב אלינו לקבלת מידע נוסף באמצעות הדוא"ל להלן.

  דוא"ל: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)

  אנו מצפים לשמוע ממך בהקדם האפשרי.

  בברכה
  סוזן בנסון

  אהבתי

 40. kroos Alexander הגיב:

  שלום,

    האם אתה מעוניין הלוואה אם ​​כן, אתה צריך לחזור אלינו לעיבוד מיידי של ההלוואה באמצעות הדוא"ל להלן:realityloanfirm5@gmail.com

  החל על הלוואה ב 3%

  אהבתי

 41. החל על הלוואה ב 2% תשובה לדוא"ל זה: (richardcosmos5@gmail.com) לפרטים נוספים הגיב:

  החל על הלוואה ב 2% תשובה לדוא"ל זה: (richardcosmos5(a)gmail.com) לפרטים נוספים

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 42. האם אתה רוצה ללוות כסף? אם כן צור קשר היום בדוא"ל:(dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  הצעת הלוואה!! אתה מחפש הלוואה כנה? אם כן, אנו מציעים הלוואה בריבית נמוכה של 2%, אם אתה מעוניין ליצור איתי קשר עם מידע נוסף באמצעות דוא"ל: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 43. Juliet Smith הגיב:

  שלום, אם אתה זקוק הלוואה בדחיפות, פנה Sunshine פיננסי קבוצתי כדי לקבל את ההלוואה שלך ללא כל עיכוב, הם מאוד אמינים ויש לך 100% להבטיח כי תקבל את ההלוואה בסוף העסקה הזו הלוואה. צור קשר איתם כעת באמצעות האימייל הזה: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)

  אהבתי

 44. מר דרק דאגלס הגיב:

  יום טוב,

  האם אתה בכל סוג של קשיים כלכליים? האם אתה צריך הלוואה כדי לנקות את החובות? האם אתה הולך להגדיל את הכספים שלך? האם אתה איש עסקים שרוצה להרחיב את החברה שלו. אתה מוזמן בזאת ליצור קשר עם הגיבור האמיתי, אמון, הלוואה יעילה ההלוואה המשרד עבור ההלוואה שלך. אני מכיר הן את הפרטים והן את הממשלה על היעילות הגדולה שלנו.

  השירותים כוללים:
  * הלוואות אישיות (מאובטח ולא מאובטח)
  * עסקים הלוואות (מאובטח ו Unsecured)
  * שיפוץ ביתי
  * ממציא הלוואות
  * אוטומטי הלוואות
  וכו. ..

  נא לחזור אלינו, אם מעוניינים, באמצעות easyloanfirm2020@gmail.com

  אנחנו מוסמכים,
  אמין, יעיל, מהיר ודינמי.

  בברכה,
  מר דרק דאגלס

  3% זמין ומבטיחים להציע הלוואה

  אהבתי

 45. צריך כסף? כן צור קשר:(richardcosmos5@gmail.com) הגיב:

  האם אתה צריך כל סוג של הלוואה? האם אתה צריך הלוואה חג המולד ב 2% אם כן, פנה אלינו היום (richardcosmos5(a)gmail.com) ולקבל את ההלוואה שלך היום.

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 46. אם אתה צריך כסף צור קשר; (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com) הגיב:

  האם אתה צריך הלוואות עבור פרויקטים, השקעות, הלוואות אישיות, הלוואות לדיור, הלוואות לסטודנטים, הלוואות קונסולידציה ופרויקטים שונים? האם אתה צריך אשראי כדי להתחיל עסק קטן, בינוני או גדול? האם אתה צריך הלוואה כדי לבנות בית או הלוואה לרכב? האם אתה צריך שכירות לקנות ציוד מכונה? ג 'ורג' אנדרסון אשראי נותן לך את כל התשובות שלך לבעיה, אנו מספקים 2% ריבית, העסקאות שלנו הם מהירים, בטוח ונוח. מי רוצה לקבל אשראי מאיתנו, אנא פנה אלינו (georgeanderson.loanfirm255(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 47. החל על הלוואה ב 2% תשובה לדוא"ל זה: (dakany.endre@gmail.com) לפרטים נוספים הגיב:

  החל על הלוואה ב 2% תשובה לדוא"ל זה: (dakany.endre(a)gmail.com) לפרטים נוספים

  אהבתי

 48. צריך כסף? כן צור קשר:(richardcosmos5@gmail.com) הגיב:

  יום טוב

  אני ריצ'רד קוסמוס, משאיל כסף פרטי. אני נותן הלוואות בריבית של 2% לשנה ובתוך סכום של 1000 יורו – 500,000,000.00 אירו עם 100% פרויקט מימון עם מאובטחת ו Unsecured הלוואות זמינים. אנו מובטחת במתן שירותים פיננסיים ללקוחות רבים שלנו בכל רחבי העולם. עם חבילות ההלוואות גמישה שלנו, הלוואות ניתן לעבד כספים הועברו הלווה בתוך הזמן הקצר ביותר האפשרי. אנו פועלים בתנאים ברורים ומובנים ואנו מציעים הלוואות מכל הסוגים ללקוחות המעוניינים, חברות, חברות וכל מיני ארגונים עסקיים, אנשים פרטיים ומשקיעים בתחום הנדל"ן. צור קשר עכשיו בכתובת: (richardcosmos5(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 49. האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com) לפרטים נוספים. הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה דחופה מכל סוג שהוא? הלוואות כדי לנקות את החוב או צריך להלוות את הכסף שלך. כדי לשפר את העסק שלך נדחית על ידי כל הבנקים ומוסדות פיננסיים אחרים? האם אתה צריך הלוואה או משכנתא? זה המקום להסתכל, אנחנו כאן כדי לפתור את כל הבעיות הפיננסיות שלך. אנחנו לווים כסף לציבור. זקוק לעזרה כספית עם נושה רע הזקוקים לכסף. כדי לשלם עבור השקעה עסקית בשיעור סביר של 2%, תן לי להשתמש במדיום זה כדי ליידע אותך כי אנו מציעים עזרה מועילה ומועילה ויהיה מוכן להשאיל לך. צור קשר היום בדוא"ל: (georgeanderson.loanfirm255(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 50. 2% הצעה ההלוואה חלים כעת:(dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ומימון פרויקטים? אנו נותנים את כל סוגי הלוואות בריבית של 2%! דוא"ל ליצירת קשר; (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s