העתיד בוטל

טור העתיד בוטלכמו כולכם (אוקיי, כמה מכם), גם אני שוגה לפעמים בהזיות לגבי היום שבו אתמנה, סוף סוף, לחבר כנסת (ממפלגת "המחנה העוד-יותר-ציוני-משלכם"), ולגבי הצעת החוק הראשונה שאעביר בתפקידי כח"כ. כי אני כבר יודע בדיוק מה תהיה הצעת החוק הזו:
החוק להחזרת העתיד (או, אם מייקל ג'יי פוקס בדיוק יחלים או ימות, אני אנסח את זה על שמו כ"חוק בחזרה לעתיד").
החוק יחייב את ישראל למצוא מחדש את העתיד שלה. זה שמרוב הזנחה והתעלמות, הוא פשוט קם והלך.
אני לא מנסה להישמע רוני דניאלי או משהו, ומצידי אני רוצה שהילדים שלי יגדלו פה בלי עתיד – הם עושים את זה בהצלחה כבר כמה שנים – אבל בואו נגיד מפורשות: העתיד, בישראל, הוא נחלת העבר. פעם העתיד הישראלי היה דבר אמיתי; דיברו עליו, חיכו לו, האמינו בו, חשבו שיהיה טוב יותר, כתבו עליו שירים.
בשנה הבאה נשב על המרפסת.
עוד יבוא שלום עלינו.
אני נולדתי לשלום שרק יגיע.
באביב היא תשוב בחזרה.
קח אותו לאט את הזמן, העולם עוד יחכה בחוץ.
עולם חדש וטוב אני אתן לך.
עוד תראי את כל הדרך.
משהו בך יאמר לך המשך, בדרכך.
פעם שרנו על העתיד. עכשיו אנחנו שרים על כביש החוף, בס וסלסולים. עכשיו אנחנו חיים בהווה מתמשך שמנסה רק לשרוד מיום ליום ולהגיע, איכשהו, לקצה השני של הקיץ. לא רואים אותו מפה. זה בעתיד.
והעתיד בישראל בוטל. לכל כיוון שלא תסתכלו, ישראל אומרת לכם: חבל לכם לחכות לעתיד. החיים הם עכשיו, לא יותר מזה. רוצים דירה? לכו תקנו דירה. עכשיו. בכל מחיר. תפסיקו לחכות לעתיד שבו משהו ישתנה לטובה, כלומר לטובתכם. אין עתיד כזה. רוצים לצאת לחופשה משפחתית ב-30 אלף שקל? צאו. אל תחסכו. מה כבר יש לכם לחסוך? איפה? מה בדיוק תקבלו מהבנק תמורת החיסכון הזה שלכם, מלבד מייל זבל וטלפונים מהפקידה באמצע ישיבה בעבודה? עזבו אתכם מהעתיד. אין כזה. תחיו עכשיו – הריבית אפסית והשקל חזק, זה רק החיים שלכם שחלשים – כאילו אין מחר.
כי באמת אין. ועדיף לכם להתאים את עצמכם למקום, לתרבות ולאקלים של עבר מפואר והווה נצחי. העתיד היה יותר מדי בשביל ישראל, לכן הפסקנו לחשוב עליו או להתכונן לקראתו. ויתרנו עליו.
ואף אחד, נדמה לי, לא מתגעגע לעתיד.

***

אנחנו אפילו כבר לא נלחמים על העתיד; רק על העבר.
אני קורא את הראיון העצבני עם ארז ביטון שפורסם כאן בשבוע שעבר, ומנסה להבין על מה האיש נאבק. והוא תובע בראיון: "שיזכרו את מעפילי אגוז שטבעו בים. שיזכירו את המחתרת של יהודי אלג'יריה. למה לא להכיר את שואת יהדות לוב?"
האמת, אני אשמח להכיר אותה. היא פנויה הערב?
בקיצור, המלחמה של ביטון היא לא על שום עתיד או אפילו הווה; המלחמה שלו היא על זיכרון העבר. לביטון הכי דחוף שילדיי ילמדו בביה"ס שכולנו – לא חשוב מאיזו עדה! – קורבנות. כי זה בדיוק מה שמערכת חינוך הגונה הרי צריכה לעשות: להכין את הילדים לעברם. לתת להם את הכלים להתמודדות עם עולם האתמול. לקחת אותם למחנות ריכוז לשעבר, לערים מקראיות לשעבר, ל-100 מושגי יהדות רלוונטייים לחיים לשעבר. אז אל תוותר, ביטון; לילדיך ולנכדיך מגיע עבר טוב יותר!
ותוך כדי, אני שומע על ישראלים שכבר העתיקו סופית את מקום מגוריהם לעבר – וכמה שיותר חשוך וימי-ביניימי עדיף – כולל הרב יגאל לווינשטיין ('גאים הם סוטים. אנשים שאיבדו את הנורמליות") והרב הצבאי הראשי אייל קרים ("אופייה הסנטימנטלי של האישה אינו מאפשר לה להעיד"). בישראל הנוכחית הם זוכים לקידום ולתקציבים: 155 מיליון שקל העבירה הממשלה לפני כשלושה שבועות לתקציב הישיבות, ותוספת של 80 מיליון הועברה להבטחת הכנסה לאברכים. כל החבר'ה האלה פטורים שוב מלימודי ליבה שעשויים היו לסדר להם איזה עתיד, ולפיכך הם נידונים לחיים של בערות ועוני בעבר שחדל מזמן להתקיים, אבל הם מחונכים ומתוקצבים להמשיך לחיות בו.
גם ישראל החילונית הפסיקה להסתכל קדימה כי היא עסוקה מדי בלהסתכל אחורה ולצדדים. בעיקר במקרה שאתם שרי ממשלה – אין לכם שום עניין להסתכל אל עתיד שיש לכם רק ודאות אחת לגביו: הוא לא בקדנציה שלכם. ממשלות ישראל הרי מתחלפות מדי שנתיים, הקבוע היחיד הוא ראש ממשלה שאינו מכיר בקיומו של עתיד שונה מההווה, וכבר פסק שלנצח נחיה על חרבנו אז חלאס.
למעשה, העתיד בוטל רשמית על ידי הכנסת כבר ב-2010, כשחוסל תפקיד נציב הדורות הבאים. הסמכות המקצועית החשובה הזאת – שתפקידה היה להבטיח שהחקיקה בישראל בתחומים כמו איכות הסביבה, משאבי טבע, מדע, פיתוח, חינוך ובריאות, לא תפגע בדורות הבאים – הוכרזה כמיותרת. לא צריך. שהדורות הבאים יסתדרו כמו שאנחנו הסתדרנו. נכון, לא השארנו להם יותר מדי – ההווה אילץ אותנו לחמוס ולמכור את רוב המשאבים הטבעיים של ישראל, כולל החופים – אבל זה העתיד שלהם, כן? זה לא בקדנציה שלנו.

***

בפעם האחרונה שראיתי את העתיד, רבין עוד היה בחיים.
בפעם האחרונה שהפגנתי למען העתיד, הקיץ היה 2011 וההפגנה פוזרה באמצעות הנשק היעיל ביותר מהעבר: הבטחות שווא.
בפעם האחרונה שהצבעתי לעתיד, קראו לו "יש עתיד", וכרגע המפלגה הזו עוסקת בהתקרבות לחרדים ובשפשוף עיניים לנוכח הקלות שבה מוחקת הממשלה את חוק לימודי הליבה בחינוך החרדי ואת חוק השיוויון בנטל שהצליחה להעביר.
אבל מה איכפת מהעתיד כשבהווה דחוף לנו כל כך לרצות את רבני העבר.
הפעם האחרונה שנלחמנו למען עתיד ישראל הייתה ב-73'. אחר כך נלחמנו פעמיים למען עתיד לבנון, פעמיים-שלוש למען הווה עוטף עזה, ויותר מדי פעמים – כולל הפעם הקרובה – למען עתיד ממשלת ישראל המכהנת, כלומר למען הבחירות הקרובות.
וחסימת קו הרקיע של העתיד בישראל מחלחלת למטה; כולנו חיים עכשיו בלי לתכנן, לחסוך או לחשוב על ההשלכות. באופק מסתמנים דמוגרפיה מאיימת, מדינה דו-לאומית שבה היהודים עלולים להפוך למיעוט, חינוך שמידרדר למקומות האחרונים בעולם וכלכלה חזקה על חשבונכם. מה הפתרון? בואו פשוט נתעלם מהעתיד. בואו נבזבז זמן בהתכתשות פנימית סביב העבר, וספציפית סביב העניין והמיושן וחסר התוחלת ביותר – ביטונים נגד אורשרים – וברוכים הבאים לתפקידכם כניצבים בשחזור הסרט הישראלי התקופתי "הם לא נחמדים". כבר היינו בו, אפשר להתקדם?
כנראה שלא. אולי כי עמוק בפנים, יודע כל ישראלי שאם רק יצליח להזדקן כאן, אין לו עתיד מבטיח יותר מקצבת ביטוח לאומי קמצנית. ואנחנו מבינים תת-הכרתית שהעתיד הוא הזמן העני והמקופח ביותר בישראל, בשעה שהעבר הוא הזמן המתוקצב והאקטואלי ביותר בישראל. כך שעדיף לבחור נכון.
העניין הוא שכולנו, אם לא יהיו הפתעות, נחיה מתישהו בעתיד. העתיד הוא זמן חשוב בהרבה מהעבר, ולכולנו, כנראה, יש אחד. גם לישראל. כמו פוקימונים, העתיד הוא בכל מקום, גם אם לפעמים קשה לראות אותו. הגיע הזמן שנחזור להסתכל. כי אין שם מאחור שום דבר ששווה לריב עליו. אבל יש המון מה לראות ולהכריע קדימה.

(פורסם בתאריך 22.7.2016)

46 תגובות הוסף תגובה

 1. צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: dakany.endre@gmail.com הגיב:

  ששצריך הלוואה? אם כן, דוא"ל

  אהבתי

 2. אתה צריך הלוואה דחוף? צור קשר: (dakany.endre@gmail.com) לקבלת מידע נוסף על ההלוואה. הצעת הלוואה דחופה. הגיב:

  אתה צריך הלוואה דחוף? צור קשר: (dakany.endre gmail.com) לקבלת מידע נוסף על ההלוואה.

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 3. loan manager הגיב:

  ברוך הבא,

  אנחנו הממשלה אישרה החברה הלוואה, אנו נותנים הלוואות ליחידים וחברות בריבית נמוכה של 3%, האם אתה צריך הלוואה משפחתית, הלוואה אישית, הלוואות רכב, או הלוואה עסקית? אם כן פנה אלינו לקבלת מידע נוסף של אנו מצפים לעבוד איתך. ניתן ליצור קשר עם כתובת הדואר האלקטרוני שלנו: (cfinance90@gmail.com)

  בכנות,
  מנהל הלוואה
  Cfinance90@gmail.com

  3% הלוואה ההצעה

  אהבתי

 4. kroos הגיב:

  שלום,

     האם אתה מעוניין הלוואה אם כן, אתה צריך לחזור אלינו
  עיבוד מיידי של ההלוואה באמצעות הדוא"ל להלן:
  (realityloanfirm5@gmail.com)

  החל על הלוואה ב 3%

  אהבתי

 5. clark הגיב:

  קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. צור קשר באמצעות דוא"ל: clark123156@gmail.com

  3% הלוואה ההצעה

  אהבתי

 6. קבלת הלוואה לגיטימית מאז ומתמיד בעיה גדולה ללקוחות אשר זקוקים נואשות לעזרה כספית. נושא האשראי והביטחונות הם משהו כי הלקוחות תמיד מודאגים כאשר מחפשים הלוואה ממלווים פרטיים. מיקרו האוצר לעזור לחברה כבר מוכר על ידי המלווה של המועצה לתת הלוואות ללקוחות מקומיים ובינלאומיים בריבית 3%. צור קשר באמצעות דוא"ל: clark123156@gmail.com

  3% הצעה ההלוואה חלים כעת

  אהבתי

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  קבל את ההלוואה עכשיו בתוך 48 שעות

  יום טוב

  האם אתה רוצה להיות יזם, להתחיל פרויקט או לקנות דירה או האם אתה בכל קושי פיננסי, העזרה שלך מגיע עכשיו, איבדת לישון מנסה להשיג הלוואה, לא נותנים לחלומות שלך למות, פנה מר פרד לארי, עבור הלוואה מהירה ואמינה.

  אנו מציעים אלה סוג של הלוואה להלן:

  1 הלוואה לחברה
  2. הלוואה עסקית
  3. הלוואה דירה
  4. הלוואה אוטומטית
  5. הלוואה לרכב וכו '

  אנו מציעים הלוואות ללקוחות רציניים כנים אשר מוכנים לשתף פעולה איתנו ב 3% ריבית, מ 100,000.00 יורו ל 500,000,000,000.00.

  צור איתנו קשר במהירות באמצעות הדוא"ל שלנו (fredlarryloanfirm@gmail.com) או (fredlarryloanfirm@hotmail.com)

  מספר טלפון: +2347061892843
  סקייפ: fredlarry12

  חתם
  מנהל
  מר פרד לארי

  אהבתי

 8. צריך כסף צור קשר;(richardcosmos5@gmail.com) הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה מהירה עם ריבית 2% לשלם חשבונות או לממן עסק? אם כן, פנה אלי בדוא"ל שלי: (richardcosmos5(a)gmail.com) תן לי להיות המדריך שלך.

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 9. צריך הלוואות? אם כן דואר אלקטרוני:(richardcosmos5@gmail.com) הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ומימון פרויקטים? אנו נותנים את כל סוגי הלוואות בריבית של 2%! דוא"ל ליצירת קשר; (richardcosmos5(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 10. צריך הלוואות? אם כן דואר אלקטרוני: (richardcosmos5@gmail.com) הגיב:

  האם אתה מחפש דחוף הלוואה? שלח אימייל למידע נוסף באמצעות: (richardcosmos5(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 11. צריך כסף צור קשר; (dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  החל על הלוואה ב 2% תשובה לדוא"ל זה: (dakany.endre(a)gmail.com) למידע נוסף

  הצעת הלוואה.

  Do you Want to borrow money? if yes Contact us today by email: (dakany.endre(a)gmail.com)

  Loan Offer.

  אהבתי

 12. אתה צריך הלוואה דחוף? צור קשר:(georgeanderson.loanfirm255@gmail.com) הגיב:

  אתה מחפש הלוואה כדי להתחיל עסק, לשלם את החשבונות שלך, להשאיל מ 2,000 € ל 500,000,000.00euro, 2% להציע או הלוואות. מצפים לעדכון זה. תודה על זמנך והבנה! אז לחזור אלינו אם אתה מעוניין. צור קשר בכתובת האימייל שלנו: (georgeanderson.loanfirm255(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 13. אתה צריך הלוואה? המעוניין לפנות אלינו באמצעות: (dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  אתה צריך הלוואה? המעוניין לפנות אלינו באמצעות: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה.

  אהבתי

 14. גברת קתרין קול הגיב:

  יום טוב,

     אם אתה איש עסקים או אישה? אם אתה נמצא בכל מתח פיננסי או שאתה צריך קרנות כדי להתחיל את העסק שלך? האם אתה צריך הלוואה עבור
  לשלם את החוב או לשלם חשבונות? האם יש לך ניקוד אשראי נמוך ואתה מתקשה לקבל הלוואה מבנקים מקומיים ומוסדות פיננסיים אחרים? האם אתה צריך הלוואה או כספים כגון:

  א) הלוואה אישית
  ) ב חינוך,
  ג) איחוד חובות,
  ד) הרחבה,
  ה) וכו '

     אנו מציעים הלוואות ליחידים, חברות וגופי שיתוף פעולה בשיעור של 3% לשנה, הסכום המינימלי שאתה יכול לשאול הוא $ 2,000.00 ארה"ב עד למקסימום של 50 מיליון דולר. אנא צור קשר אם אתה מעוניין לפנות אלינו עם הפרטים דוא"ל להלן.

  צור קשר עכשיו: info.trustfirm2012@gmail.com
  NAME: גברת קתרין קול

  הלוואה מהירה וקלה זמין

  אהבתי

 15. אתה צריך הלוואה, לכתוב לנו עכשיו:(georgeanderson.loanfirm255@gmail.com) הגיב:

  אתה צריך הלוואה? אנחנו מעניקים הלוואות רציניות ליחידים, לחברות ולמשקיעים. אנו מציעים הלוואות עבור מכוניות, הלוואות רכב, הלוואות חג המולד, הלוואות אישיות, הלוואות משכנתא, אשראי מ 2,000 € ל 100,000,000 €, בריבית של 2%, הריבית נוחים מאוד. צור קשר באמצעות: (georgeanderson.loanfirm255(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה

  אהבתי

 16. Sherlock Holmes הגיב:

  שלום שם, אנו מספקים הלוואה לגיטימית ואמינה בתוך 24 שעות של הבקשה. אנחנו מסונפים
  עם הבנקים הגדולים ביותר באמריקה ואנחנו עובדים עם creditbureau ארצות הברית כדי להפוך את השירותים שלנו מהיר ויעיל אנו נותנים הלוואות בתנאים ברורים ומובנים בריבית שיעור של 3%
  בקש $ 1000 ל $ 10,000,000.00 מכל סיבה שהיא, יורו ו פאונד.
  אם אתה מעוניין אתה יכול להגיע אלינו;
  דוא"ל:
  טלפון: +1 856 272 0512

  אהבתי

 17. Robert הגיב:

  שלום שם, אנו מספקים הלוואה לגיטימית ואמינה בתוך 24 שעות של הבקשה. אנחנו מסונפים
  עם הבנקים הגדולים ביותר באמריקה ואנחנו עובדים עם לשכת האשראי של ארצות הברית כדי להפוך את השירותים שלנו מהיר ויעיל אנו נותנים הלוואות בתנאים ברורים ומובנים בריבית שיעור של 3%
  בקש $ 1000 ל $ 10,000,000.00 מכל סיבה שהיא, יורו ו פאונד.
  אם אתה מעוניין אתה יכול להגיע אלינו;
  דוא"ל:
  – וואסאפ +1 856 272 0512

  אהבתי

 18. Harry Parker הגיב:

  שלום, האם אתה זקוק להלוואה עסקית, הלוואה אישית או הלוואת משכנתא? אם כן, אני ממליץ לך ליצור איתנו קשר ב- Sunshine Financial Group באמצעות כתובת דוא"ל זו (sunshinefinancialgroupinc(e)gmail.com) כדי לקבל את ההלוואה שלך תוך 24 עד 48 שעות. אנו מציעים סיוע מובטח בקבלת הלוואה.

  הארגון שלנו מספק סיוע בקבלת הלוואה ליחידים הזקוקים לעזרה כלכלית בדחיפות ואנחנו עושים זאת כבר יותר מחמש שנים.

  אנו מספקים הלוואה ברחבי העולם.

  תכונות ויתרונות
  בין אם אתם מחפשים מזומנים נוספים לרכישת מכונית או בית, הלוואה לסילוק החוב שלכם, או אפילו לחתונה, סמכו על SFGI בכדי לאפשר זאת. שירות ההלוואות שלנו מאפשר לך גישה ל:

  _ החל בכל עת ובכל מקום
  – הלוואה במזומן מ- 2,000 אירו עד 20 מיליון אירו
  – שיעור שנתי בר השגה של 2.0 עד 3.0%,.
  – אפשרויות החזר גמישות; בחר בין שנה ל 30 שנים
  – אנו מציעים הלוואות מאובטחות וגם לא מאובטחות
  -אין חיובים מוסתרים.

  למידע נוסף צרו קשר באמצעות
  דוא"ל: (sunshinefinancialgroupinc(e)gmail.com)
  (WhatsApp: 00447903159998)

  תודה
  סוזן בנסון

  אהבתי

 19. fredlarryloanfirm הגיב:

  האם אתה איש או אישה עסקים? האם אתה זקוק לכספים כדי להקים עסק משלך? האם אתה זקוק להלוואה כדי לסדר את החוב שלך או לפרוע את החשבונות שלך או לפתוח עסק נחמד? האם אתה זקוק לכספים למימון הפרויקט שלך? אנו מציעים שירותי הלוואות מובטחים בכל סכום ובכל חלק מהעולם עבור (יחידים, חברות, מתווכים וגופים עסקיים) בריבית העל של 2%. ליישום צרו קשר באמצעות הדוא"ל שלנו: (kimberlyfinancegroup@gmail.com) מספר WhatsApp: +12174870925

  אהבתי

 20. אתה זקוק להלוואה דחופה? יצירת קשר:georgeanderson.loanfirm255@gmail.com הגיב:

  האם אתה זקוק להלוואה דחופה אני מציע הלוואה בשיעור של 2% אני מציע הלוואה עסקית, הלוואת בית והלוואה אישית לקבלת מידע נוסף: (georgeanderson.loanfirm255(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 21. זקוק להלוואה, שלחו לנו דוא"ל עכשיו: georgeanderson.loanfirm255@gmail.com הגיב:

  זקוקים להלוואה? אנו מספקים הלוואות רציניות ליחידים, חברות ומשקיעים. אנו מציעים הלוואות רכב, הלוואות לרכב, הלוואות חג המולד, הלוואות אישיות, הלוואות בית, הלוואות בין 2000 ל 100,000,000 יורו, ריבית של 2%, ריביות נוחות מאוד. צרו קשר: (georgeanderson.loanfirm255(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה

  אהבתי

 22. זקוק להלוואה דחופה צרו קשר עוד היום: georgeanderson.loanfirm255@gmail.com הגיב:

  האם אתם מחפשים הלוואה עסקית? הלוואה אישית, הלוואת בית, הלוואת רכב, הלוואת סטודנטים, הלוואת מיזוג חוב, הלוואה לא מאובטחת, הלוואת הון סיכון בשיעור ריבית של 2%, על מועמדים המעוניינים ליצור קשר באמצעות דוא"ל: (georgeanderson.loanfirm255(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 23. fredlarryloanfirm הגיב:

  הלוואה אקספרס

  האם אתה זקוק להלוואה עסקית, הלוואה אישית, הלוואה אוטומטית, הלוואה חקלאית או מימון לפרויקטים? יש לנו חדשות טובות עבורך. משרד זה מאושר ומוגדר לתת תמיכה לציבור, למגזר החברות וגם לאנשים פרטיים. זה לתמוך במצבה הפיננסי ברחבי העולם, הגש בקשה להלוואה היום, אנו מבטיחים לך את ההצעה הטובה ביותר, שלך האושר הוא סדר העדיפויות שלנו, אנו מציעים הלוואה לחלקים שונים של העולם. אסיה, אוסטרליה / אוקיאניה, אירופה, צפון אמריקה, דרום אמריקה ואפריקה, אנטארקטיקה. בריבית של 2% צרו קשר עכשיו באמצעות הדוא"ל שלנו

  (kimberlyfinancegroup@gmail.com) (kimberlyfinancegroup@gmail.com)
  (kimberlyfinancegroup@gmail.com)

  אהבתי

 24. fredlarryloanfirm הגיב:

  הלוואה משתלמת

  האם אתה זקוק להלוואה דחופה כדי לפתור את צרכיך הכספיים, אנו מציעים הלוואה שנעים בין $ 50,000.00 ל- $ 10,000,000,000.00 מקסימום, אנו אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים, עם אחריות של 100% אנו גם נותנים הלוואה בסכומים (אירו, לירה ודולר) .) שיעור הריבית החל על כל ההלוואות הוא (2%,) אם אתה מעוניין תחזור אלינו בשעה

  (goldenlinkloan2020@gmail.com)

  (goldenlinkloan2020@gmail.com)

  אהבתי

 25. fredlarryloanfirm הגיב:

  הצעה מהירה של 3%

  אנו מוסד פיננסי מוסמך המאשר כספים לכל סוגי הפרויקטים. ההצעה להלוואות / פיננסיות שלנו ניתנת בריבית נמוכה של 2% ומשך ההחזר שלה הוא ידידותי מאוד ונוח ללקוח.
  תקופת ההחזר הינה בתוך 12 עד 120 חודשים עם תקופת חסד ראשונית של 6-12 חודשים ללא קנס תשלום.
  אנו מאשרים מימון של עד 100 מיליון דולר ומעלה בהתאם לאופי העסק.
  אנו מממנים כעת לעסקים קיימים עם צוות ניהול קיים, עם עבודות עיקריות בתחום האנרגיה, ביצוע חוזים, רכישת נדל"ן מסחרי, הרחבת עסקים, תחבורה, טכנולוגיה, שירותי בריאות, תשלום שכר דירה, מיסים, קניית מכוניות וכו '.
  אנו פתוחים לקשר איתך קשר עסקי שכן התוכנית הפיננסית שלנו מאוד גמישה ונוחה ללקוח.
  אם אתה חושב שיש לך קרקע אחורית ורעיון להרוויח טוב בכל מיזם, אנא אל תהסס לפנות אלינו לקבלת שיתוף פעולה עסקי אפשרי.

  אם אתה מעוניין בהצעה זו, אנא צור איתנו קשר באמצעות הדוא"ל לקבלת התנאים וההגבלות של מימון.

  (lapofinance2020vision@yahoo.com) או (lapofinance2020vision@gmail.com)

  מאחל לך את כל הטוב!!!

  אהבתי

 26. marie הגיב:

  สวัสดีท่านผู้หญิงและท่าน
  EMAIL/caravellamariepierre@gmail.com

  ฉันนำเสนอตัวเองให้คุณฉันมาดาม Mariepierre caravella
  ฉันให้สินเชื่อแก่ทุกคนที่ต้องการความช่วยเหลือทางการเงิน นี่คือสินเชื่อส่วนบุคคลที่มีเงื่อนไขง่าย ๆ ข้อเสนอของฉันอยู่ระหว่าง 2,000.00 €และ 800,000.00 ยูโร อัตราดอกเบี้ยของฉันสำหรับระยะเวลาของเงินกู้นี้คือ 2% และชำระเป็นรายเดือน
  หากคุณสนใจโปรดติดต่อฉันทางอีเมลต่อไปนี้: caravellamariepierre@gmail.com

  אהבתי

 27. זקוק למימון? אם כן צרו קשר: georgeanderson.loanfirm255@gmail.com הגיב:

  האם אתה זקוק להלוואה דחופה מכל סוג שהוא? הלוואות לסילוק חוב או צורך להלוות את כספך. כדי לשפר את העסק שלך נדחתה על ידי בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים? האם אתה זקוק להלוואה או משכנתא? זה המקום לחפש, אנחנו כאן כדי לפתור את כל הבעיות הכספיות שלך. אנו לווים כסף לציבור. זקוק לעזרה כלכלית עם נושה גרוע הזקוק לכסף. כדי לשלם עבור השקעה עסקית בשיעור סביר של 2%, הרשו לי להשתמש במדיום הזה כדי ליידע אתכם שאנו מציעים עזרה אמינה ומועילה ויהיו מוכנים להלוות לכם. צרו קשר עוד היום באמצעות הדוא"ל: (georgeanderson.loanfirm255(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה

  אהבתי

 28. אתה זקוק להלוואה דחופה? יצירת קשר: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com) הגיב:

  מחפשים הלוואה עסקית? הלוואות אישיות, הלוואות סטודנטים, הלוואות לאיחוד חובות, הלוואות לא מאובטחות, הון סיכון וכו '. אם כן, אנא כתוב לנו עוד היום: (georgeanderson.loanfirm255(a)gmail.com) וקבלו את ההלוואה עוד היום.

  אהבתי

 29. הצעת הלוואות חלה כעת 3% הגיב:

  האם אתה זקוק להלוואה מהירה וקלה בריבית משתלמת של 3%? צרו קשר עוד היום. אנו מציעים הלוואה אישית ועסקית לכל אדם או חברה מעוניינים שיוכלו להחזיר את ההלוואה בעת פירעון. אנו נותנים הלוואה בטווח של 2,000 עד 10,000,000 $. כדי להחיל אותנו בדוא"ל עם המידע הנדרש. דוא"ל: finanr6@gmail.com , מספר whatsapp: +18635356458

  אהבתי

 30. Mr Derek Douglas הגיב:

  יום טוב,

  אם אתה איש עסקים או אישה? אם אתה נמצא במתח כלכלי כלשהו או שאתה זקוק לכספים כדי להקים עסק משלך? האם אתה צריך לשלם מראש את החוב או לשלם חשבונות? האם יש לך ציון אשראי נמוך ואתה מתקשה לקבל הלוואה מבנקים מקומיים וממוסדות פיננסיים אחרים? האם אתה זקוק להלוואה או מימון כגון:

  א) הלוואה אישית
  ב) חינוך,
  ג) איחוד חובות,
  ד) הרחבה,
  ה) וכו '

  אנו מציעים הלוואות ליחידים, חברות וגופים משתפים פעולה בריבית של 3% לשנה. הסכום המינימלי שאתה יכול לשאול הוא 2,000.00 דולר ארה"ב למקסימום של 50 מיליון דולר. אנא אם מעוניינים צרו איתנו קשר עם פרטי הדוא"ל שלהלן.

  צור קשר עכשיו: info.trustfirm2012@gmail.com
  שם: הגברת קתרין קול

  הלוואה זמינה מהירה וקלה

  אהבתי

 31. Boris Hyndický הגיב:

  שמי בוריס הינדיקי בן 45, כל התודות לוויליאם רוג'רס על ההלוואה שקיבלתי רק בחשבון הבנק שלי הבוקר, מנהל הבנק שלי הודיע לי עכשיו שעכשיו מזומנים 50,000EUR לחשבון שלי, אני כל כך אסיר תודה יהי רצון שאלוהים יכול להמשיך לברך אותך ואת החברה שלך, החברה שלך לעולם לא תתייבש.

  שוב תודה ששמרת אותי ואת משפחתי מעוני, לבקשה פנה אליהם במייל הם 100% לגיטימיים וכנים suntrustfinancialhome@gmail.com

  חשבתי שאין עוד מלווים לגיטימיים ברשת עד שנתקלתי בה אדוני אלוהים יברך אותך על זה שהעלתי חיוך על פני.

  אהבתי

 32. finanr6@gmail.com הגיב:

  האם אתה זקוק להלוואה מהירה וקלה בריבית משתלמת של 3%? צרו קשר עוד היום. אנו מציעים הלוואה אישית ועסקית לכל אדם או חברה מעוניינים שיוכלו להחזיר את ההלוואה בעת פירעון. אנו נותנים הלוואה בטווח של 2,000 עד 10,000,000 $. כדי להחיל אותנו בדוא"ל עם המידע הנדרש. דוא"ל: finanr6@gmail.com , מספר whatsapp: +18635356458

  3% הצעת הלוואות חלה כעת

  אהבתי

 33. James Morgan הגיב:

  זה כדי להודיע לך שאנו מציעים את כל סוגי ההלוואות (עסקים, אישיים, איחוד, רכב, השקעות וכו ') בשיעור שנתי של 3%. האם אתה זקוק להלוואה ונדחה על ידי הבנק שלך בגלל אשראי רע? האם יש לך חשבונות שלא שולמו או חובות? אנחנו מהירים ואמינים ויושר הוא מילת השמירה שלנו.

  מלא טופס בקשה
  שמך המלא: כתובת: מין: הסכום הדרוש: משך זמן: מדינה: עיסוק: מספר טלפון: מטרת ההלוואה:

  בברכה,
  ג'יימס מורגן (מנכ"ל)
  שלח דוא"ל לארה"ב: westlakewestlakefinancial@gmail.com או WHATSAPP: 2348071917956
  ג'יימס מורגן (מנכ"ל)
  חברת ג'יימס מורגן להשקעות

  אהבתי

 34. karen הגיב:

  הלוואה אקספרס

  האם אתה זקוק להלוואה עסקית, הלוואה אישית, הלוואה אוטומטית, הלוואה חקלאית או מימון פרויקטים? יש לנו חדשות טובות עבורך, משרד זה מוסמך ומוגדר לתת תמיכה לציבור, מגזר החברות וגם לאנשים פרטיים. זה כדי לתמוך במצב הכלכלי ברחבי העולם, הגש בקשה להלוואה עוד היום, אנו מבטיחים לך את ההצעה הטובה ביותר, שלך האושר הוא בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו מציעים הלוואה לחלקים שונים בעולם. אסיה, אוסטרליה / אוקיאניה, אירופה, צפון אמריקה, דרום אמריקה ואפריקה, אנטארקטיקה. בריבית של 2%, צרו איתנו קשר עכשיו באמצעות הדוא"ל שלנו

  (kimberlyfinancegroup@gmail.com) (kimberlyfinancegroup@gmail.com)
  (kimberlyfinancegroup@gmail.com)

  אהבתי

 35. Mr. Anthony הגיב:

  האם אתה זקוק להלוואה אישית או עסקית ללא לחץ ואישור מהיר? אם כן, צרו איתנו קשר עוד היום כיוון שאנחנו מציעים כרגע הלוואות בריבית מעולה. ההלוואה שלנו מאובטחת ובטוחה. למידע נוסף ויישום, אנא השב לדוא"ל זה: (atlantainfrafinn@gmail.com) מספר WhatsApp: +919148049099

  אהבתי

 36. Atlanta Finance הגיב:

  האם אתה זקוק להלוואה אישית או עסקית ללא לחץ ואישור מהיר? אם כן, צרו איתנו קשר עוד היום כיוון שאנחנו מציעים כרגע הלוואות בריבית מעולה. ההלוואה שלנו מאובטחת ובטוחה. למידע נוסף ויישום, אנא השב לדוא"ל זה: (atlantainfrafinn@gmail.com) מספר WhatsApp: +919148049099

  אהבתי

 37. עידן הגיב:

  דרושים לעבודות קלות מהבית בקלדנות והזנת תוכן מהבית, לפניות שלחו לי הודעה בוואצפ 058-7338281 אלעד

  אהבתי

 38. חלה הצעת הלוואת הלוואה בשיעור 3%. הגיב:

  האם אתה זקוק להלוואה מהירה וקלה בריבית משתלמת של 3%? צרו איתנו קשר עוד היום. אנו מציעים הלוואה אישית ועסקית לכל אדם או חברה מעוניינים אשר יוכלו להחזיר את ההלוואה בעת פירעון. אנו נותנים הלוואה בטווח שבין 2,000 ל 10,000,000 $. כדי להגיש מועמדות שלח לנו דוא"ל בחזרה עם המידע הדרוש למטה. דוא"ל: finanr6@gmail.com , מספר whatsapp: +18635356458

  חלה הצעת הלוואת הלוואה בשיעור 3%.

  אהבתי

 39. kimberlyfinancegroup@gmail.com הגיב:

  הלוואה אקספרס

  אהבתי

 40. karen הגיב:

  הלוואה אקספרס

  האם אתה זקוק להלוואה עסקית, הלוואה אישית, הלוואה אוטומטית, הלוואה חקלאית או מימון פרויקטים? יש לנו חדשות טובות עבורך, משרד זה מוסמך ומגדיר לתת תמיכה לציבור, למגזר החברות וגם לאנשים פרטיים. זה לתמוך במצב פיננסי ברחבי העולם, הגש בקשה להלוואה עוד היום, אנו מבטיחים לך את ההצעה הטובה ביותר, שלך האושר הוא בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו מציעים הלוואה לחלקים שונים בעולם. אסיה, אוסטרליה / אוקיאניה, אירופה, צפון אמריקה, דרום אמריקה ואפריקה, אנטארקטיקה. בריבית של 2%, צרו איתנו קשר עכשיו באמצעות הדוא"ל או הוואטסאפ שלנו

  (kimberlyfinancegroup@gmail.com) (kimberlyfinancegroup@gmail.com)
  (kimberlyfinancegroup@gmail.com) מספר whatsapp: +6287826959051

  אהבתי

 41. חלה הצעת הלוואת הלוואה בשיעור 3%. הגיב:

  האם אתה זקוק להלוואה מהירה וקלה בריבית משתלמת של 3%? צרו איתנו קשר עוד היום. אנו מציעים הלוואה אישית ועסקית לכל אדם או חברה מעוניינים אשר יוכלו להחזיר את ההלוואה בעת פירעון. אנו נותנים הלוואה בטווח שבין 2,000 ל 10,000,000 $. כדי להגיש מועמדות, שלח לנו דוא"ל בחזרה עם המידע הדרוש למטה. דוא"ל: finanr6@gmail.com , מספר whatsapp: +18635356458

  אהבתי

 42. חלה הצעת הלוואה של 3% הגיב:

  האם אתה זקוק להלוואה מהירה וקלה בריבית משתלמת של 3%? צרו איתנו קשר עוד היום. אנו מציעים הלוואה אישית ועסקית לכל אדם או חברה מעוניינים אשר יוכלו להחזיר את ההלוואה בעת פירעונה. אנו נותנים הלוואה בטווח שבין 2,000 ל 10,000,000 $. כדי להגיש מועמדות, שלח לנו דוא"ל בחזרה עם המידע הדרוש למטה. דוא"ל: finanr6@gmail.com, whatsapp: +18635356458

  אהבתי

 43. Mr Paul Green הגיב:

  Do you need a loan? If yes, contact WhatsApp: +91 834 690 96 83 or email: ziploanfinance@protonmail.com

  אהבתי

 44. צורך במימון? אם כן פנה אלינו: dakany.endre@gmail.com הגיב:

  האם אתה צריך הלוואה מהירה לטווח ארוך או קצר עם ריבית נמוכה יחסית של עד 2%? אנו מציעים הלוואה עסקית, הלוואה אישית, הלוואת בית, הלוואת רכב, הלוואת סטודנטים, הלוואת איחוד חובות וכו'. לא משנה את ניקוד האשראי שלך. הלוואות אישיות (בטוחות ולא מובטחות) הלוואות עסקיות (בטוחות ולא מובטחות) הלוואות איחוד ועוד רבות אחרות. צור איתנו קשר למידע נוסף על הצעת הלוואה ואנו נפתור את הבעיה הפיננסית שלך. צור איתנו קשר בדוא"ל:dakany.endre(a)gmail.com

  אהבתי

 45. האם אתה צריך כסף? אם כן, אימייל:(dakany.endre@gmail.com) הגיב:

  אתה צריך אשראי? הלוואות אישיות? הלוואות לעסקים? משכנתאות? מימון חקלאי ופרויקטים? אנו נותנים את כל סוגי ההלוואות בריבית של 2%! דוא"ל ליצירת קשר; (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

  אהבתי

 46. FRED MORE FINANCE הגיב:

  זקוקים להלוואה בדחיפות לפתיחת עסק או לסילוק חובות או למטרות אחרות? אנו נותנים הלוואות בריבית של 2% ויש לנו את האמצעים המהירים ביותר להעברת כספים ללקוחותינו בכל רחבי העולם. ניתן ליצור איתנו קשר בכתובת: fredmorefinance@gmail.com

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s